Něco o mně / About me

Toto místečko je vyhrazeno pro krátké info o autorce, tedy o mě.
Mé jméno je Lea Baláková (Paličková), jsem porevoluční dítě a v současné době absolovuji magisterské studium fyzické geografie a geoekologie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze.
Ve své tvorbě preferuji náměty spojené s přírodou a zemí, miluji podzim s jeho barevností, přírodní materiály a české sklo. Věnuji se převážně tvorbě šitého šperku, intentivněji přibližně od roku 2009, kdy pro mne tato technika převážila nad ostatními. Někdy v budoucnu bych si ráda pořídila vinutkářskou dílnu a nakoupila všechny kameny světa :)

Od začátku roku 2012 se se mnou můžete setkat i jako s lektorkou. Vyučuji různé techniky šitého šperku v pražském obchodě Naspirále. Podrobněji můžete rozpis kurzů sledovat zde, moje lekce jsou pak k nalezení zde na stránkách v sekci kurzy.

Občas vyjedu i na nějaký řemeslný jarmark nebo trh, ale to spíše vyjímečně. Pokud tak bude, tak se tato informace objeví v novinkách.

Ač jsem v korálkovém světě stále ještě mládě, mám za sebou už i pár úspěchů…
– 1. místo v soutěži Letní tvoření Na spirále 2010
– 1.-2. místo v soutěži Letní tvoření Na spirále 2011
– účast v mezinárodní soutěži Fashion Colorworks 2011 –
– 1. místo Prague beads festival Rokajlfest 2011
– účast v soutěži Nejlepší šperk z Twinů na Praque beads festivalu Rokajlfest 2012 –
– účast v celosvětové soutěži Battle of the Beadsmith 2012 –
– 1. místo Prague beads festival Rokajlfest 2013
– účast v celosvětové soutěži Battle of the Beadsmith 2013 –

Budu doufat, že se časem ještě nějaké úspěchy dostaví.

Doufám, že se Vám na nových stránkách bude líbit :)

***

This place is reserved for a short information about the author of this side – me :)
My name is Lea Paličková, I was born after the Velvet revolution and right now, I’m studying the 6th semester of Geography and cartography on the Faculty of Science in Prague, Czech republic.

In my cretaions, I prefer themes with nature, I love autumn and it´s colors, natural materials and Czech glass. Most of the time, I made beadwoven jewelry. I’ve prefer this difficult technique in my works since year 2009. Some day I’d like to acquire equipment for making lampwork beads :)

From the beginning of year 2012 I also organize classes of beadweaving in Prague. Detailed list of sheduled classes you can find here.

3 komentáře u “Něco o mně / About me

 1. Leelo, tvoje stránky jsou úžasné stejně jako tvoje výtvory ;-) Přeju ti hodně štěstí v soutěži Battle, ten náhrdelník je famózní a nádherný! A moc ti děkuju za předání trošky tvého umění v kurzu NaSpirále :-)) Hanka Š.

 2. Leo,
  nové stránky se moc povedly!
  Držím palec v soutěži Battle of the Beadsmith 2012, určitě budeš úspěšná.
  Štěpánka

 3. Leo, to je neuvěřitelná nádhera, co vytváříte! Je možno vaše šperky v Praze někde vidět? Uchvátil mě Aeshna… ! Hodně štěstí v soutěži
  Lenia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>