5th BEADERSBEST Pelenkunst-Messe Hamburg

Minireportáž o mém “podruhé” na BeadersBest v Hamburgu, tentokrát z pozice vystavovatele a prodejce. Letos se konal již pátý ročník. Poprvé jsem na tuto akci zavítala “na kukačku” před dvěma roky.
Akce v Hamburgu je specifická v tom, že se nese ve velmi přátelské a téměř rodinné atmosféře. Potkat se tu můžete s prodejci korálků, ručně vyráběných komponent (vinutky, kabošony atd.) pro vyrobu šperků, se známými designéry, kteří buď vystavují svá díla nebo prodávají návody. V neposlední řadě se zde můžete potkat i s přímými zástupci výrobců korálí jako jsou Preciosa Ornella a japonská společnost Miyuki.

Na akci jsem jela společně s paní “šéfovou”. Pořídit jste u nás mohli mačkané korálky (troufám si říci, že jsme měli bezkonkurenčně největší výběr mačkaných perlí ze všech vystavovatelů), ručně malované kabošony a návody a kity jak od Leely, tak i od Ivy Spirály. Společně s námi jela “na kukačku” i Anička Mischka.

Jediné mínus, které jsem na tom všem našla je to, že se akce letos konala naposledy a od příštího roku bude přidružena ke kreativnímu veletrhu ve Stuttgartu. A jestli se podíváme i tam, to je zatím ve hvězdách…

Společná fotka před stánkem Preciosa Ornella. Přiznám se, že o většině dam z fotky jsem předtím neslyšela. Z té záplavy ruských jmen na korálkových stránkách jsem vždy trochu nesvá. Ke jmenům známějších korálkářek jsem přidala odkaz na jejich webové stránky a blogy (pokud se mi tedy podařilo je dohledat).


Horní řada: Galina Kolesnikova, Elena Markovski, Olga Haserodt, Swietlana Karimowa a Helena Chmelíková
Prostřední řada: Olga Shilkova, Zoya Gutina, Julia Bachmayer, Galina Baer, Swetlana Fuchs, Anastasia Vidyaykina a Nadya Gerber
Spodní řada: Ivona Šuchmannová, Olga Vinnere Pettersson, Kerrie Slade a Leela

A jak to nakonec dopadlo? No, pro mě (respektive pro moji peněženku) docela špatně. Ale tak co, občas je třeba udělat si trochu radost, ne? Ono těm úžasným barvičkám prostě nešlo odolat… A kdo ví, třeba jednou i přijde doba, kdy z těch nových zásob něco udělám :)

A závěrečné slovo? Bylo to dobré, ale bylo toho dost. Teď sice mám spousty nádherného materiálu, ale téměř dva týdny shonu, které tuto akci doprovázely, mě od tvorby na nějakou dobu zaručeně odradily. Program pro příští týdny je tedy jasný – zábaly kostivalovou mastí a šprtání na státnice, které se děsivým tempem blíží. Ale bude líp, to dobře vím, a třeba nakonec i nějaké ty nové kousky budou.

Lea

Interview v Digital Beading issue 3!My Interview in Digital Beading issue 3!

Časopis Digital Beading je největší Australský časopis zaměřený na beading a pravděpodobně světově nejrozšířenější e-časopis zaměřený korálky. Lze si pořídit předplatné na 6 čísel za 24,95 USD http://www.digitalbeading.com.au/
V čísle 3 vyšlo mé interview po boku takových hvězd jako je Miriam Shimon Ciello, Anetta Valious a Marsha Wiest-Hines. Což mi pochopitelně obrovsky lichotí, um zmíněných dam je pro mě přece jen ještě hodně vzdálená meta. A další překvapení čeká v příštím čísle, kde bude v mé režii jeden z hlavních projektů :)

Omezená verze časopisu je přístupná i online.

Digital Beading is Australia’s first dedicated online beading magazine – bringing you all the latest beading projects and trends without the wait time of normal print magazines. You can subscire 6 issues for 24,95 USD http://www.digitalbeading.com.au/
In Issue 3, you can find interview with me and also with such worldwide beading stars as Miriam Shimon Ciello, Anetta Valious a Marsha Wiest-Hines, which I’m very flattered. And one more surprise, next Issue 4 will be including my project :)

Here you can find preview of Issue 3.